Platba bezkontaktní platební kartou

Contactless logo Při platbě platební kartou vybavenou technologií pro bezkontaktní platbu stačí kartu přiblížit k terminálu na vzdálenost cca 5 cm, kde proběhne bezdrátová výměna dat mezi kartou a terminálem za účelem zaúčtování platby. Při platbě bezkontaktní kartou do určité částky typicky 500 Kč není požadovaná žádná další kontrola v podobě podpisu, nebo PIN kódu. 

Obliba bezkontaktních platebních karet a s tím spojené masivní spouštění do oběhu bankovními společnostmi vychází z principu jejich jednoduchého a rychlého použití. Toto vše je velmi příjemné, ale tak jak je potřeba dávat si pozor na svoje papírové peníze, tak trochu jiným způsobem je třeba chránit bezkontaktní platební kartu proti zneužití na dálku. 

  • Při platbě bezkontaktní platbou není vyžadován PIN kód ani váš podpis
  • Platební transakce se uskuteční pouhým přiblížením karty k platebnímu terminálu
  • Nejen platební terminál, ale i mobilní telefon vybavený NFC čtečkou a speciálním softwarem může číst data z vaší karty.
  • Nepodceňujte toto riziko a ochraňte jednoduše vaši kartu.

Informace z platební karty (držitel, číslo, datum platnosti) mohou být na dálku přečteny. Více v demonstraci na stránce:Bezpečnost bezkontaktních platebních karet